Technologická a strukturální řešení karuselových podvodů pro Českou republiku k roku 2020 a jejich dopad na státní rozpočet

Podrobná bibliografie
Další autoři: Sobotka, Gabriel (Autor práce), Vostrovská, Zdenka, 1956- (Vedoucí práce), Řežábek, Pavel, 1960- (Oponent)
Typ dokumentu: Kvalifikační práce
Jazyk:čeština
Rok: 2022
Témata:
On-line přístup:VŠKP v InSIS
Hlavní práce
Hodnocení vedoucího
Oponentura
Další údaje
Shrnutí:Diplomová práce se zabývá komparací možných konceptů řešení karuselových podvodů na dani z přidané hodnoty. Cílem je identifikovat nejvhodnější model, který vede k zamezení karuselových podvodů v rámci Evropské unie. Uvažovaná řešení jsou rozdělena do dvou skupin, a to na technologické a strukturální koncepty. Dle vypracovaného výzkumu je zjištěno, že v případě nejvhodnějších technologických řešení se jeví jako nejvhodnější model VATCoinu a také řešení pomocí RTvat. V případě strukturálních řešení jsou identifikovány jako nejvhodnější model reverse charge a Vanistendaelovy zahraniční pobočky správce daně. Následně jsou v práci nejvhodnější řešení podrobena komparaci, bez ohledu na jejich zařazení do skupiny. Z výsledků výzkumu a komparace vychází jako nejlepší řešení pomocí VATCoinu, které nabízí zamezení karuselových podvodů a zároveň umožňuje propojení s řešením DICE na blockchainu. Na základě tohoto zjištění je i tento model pomocí VATCoinu doporučen pro implementaci v rámci České republiky a Evropské unie.
Poznámka:Vedoucí práce: Zdenka Vostrovská
Fyzický popis:?? stran :
Typ dokumentu:Způsob přístupu: Internet
Bibliografie:Obsahuje bibliografii